שתל דנטלי הינו תחליף לשורש של שן טבעית העשוי בדרך כלל מטיטניום ומספק תמיכה למבנה ולכתר עליו, המחליפים שן טבעית בצורתם ובתפקודם.השתל הדנטלי משמש למעשה כנקודת עיגון ללסת ומשתמשים בו להשלמת שיניים חסרות.
שתל בודד או מספר שתלים יכולים לתמוך במגוון רחב של שיניים חליפיות כגון: כתרים מחרסינה,גשרים מחרסינה,תותבות נשלפות,תותבות מוברגות ישירות לשתלים ועוד.
השתל הוא מתכת דמוי בורג המוברג אל תוך הלסת תוך קידוח ישיר לעצם.
לאחר החדרת השתל,עוברת הלסת תהליך בו בונה עצם הלסת את עצמה סביב השתל(אוסטיאו-אינטגרציה),והופכת אותו לחלק ממנה.לאחר מספר חודשי החלמה אלו,ניתן לשקם את השתלים
עם מבנה וכתר המחליפים את השיניים הטבעיות.

שיעור ההצלחה
שיעור ההצלחה של שתלים דנטליים הוא גבוה מאוד ועומד על כ-95% בטווח של 5 שנים.
שיעור ההצלחה תלוי בכמה גורמים כגון:בריאות המטופל,העצם בלסת המושתלת,סוג השתל ומיומנותו של המשתיל.

יתרונות השתל הדנטלי
לאדם הסובל מחוסר שיניים השתלים עשויים להחזיר את התפקוד,את המראה האסתטי,את הדיבור הנאות,את הנוחות,את השיפור בלעיסה,את שיפור בריאות הפה,את תוחלת החיים ואת הביטחון וההערכה העצמית.
תותבות המאבדות אחיזה מקשות על הדיבור,זזות בזמן הלעיסה ואף גורמות לעיתים אי נוחות וכאב,בעוד ששיקום על גבי שתלים,מדמה שיניים טבעיות ומאפשר לעיסה נוחה ויציבה לכל סוגי המזון.
שיקום נתמך על ידיד שתלים מחזיר למטופל בטחון עצמי וטבעיות וחיוך יפה ובריא.
החדרת שתלים במקום שיניים חסרות,מפחיתה את הצורך בהשחזת שיניים סמוכות לצורך גשר.

תנאים להצלחת התהליך
החדרת שתל דנטלי הוא תהליך קל ופשוט בידיים מיומנות,אך יש לזכור כי יש כרן גם תהליך ביולוגי.בהתאם,על רקמות הפה לתמוך בקליטת השתל.מחקרים רבים בנושא מעידים על כך כי סוכרת בלתי מאוזנת,עישון כבד צריכת אלכוהול,מורידים את סיכויי ההצלחה לקליטתו.
מעבר לכך,יש צורך בנפח עצם מספיק שיאפשר החדרת שתל לתוכו,דבר הנמדד על ידי צילום CT המודד את כמות העצם,רוחבה וגובהה בתלת מימד.במידה של חוסר עצם,יכול המשתיל להיעזר במגוון שיטות לעיבוי נפח העצם כגון:פיצול רכס,אוגמנטציה לטראלית וגם הרמת סינוס.
באופן כללי,שתלים הם מאוד עמידים ותוחלת החיים הממוצעת שלהם היא כ-17 שנים לעומת גשר על שיניים טבעיות שיש להחליפו כל 5-10 שנים.שתלים עם הגיינה ושיקום נאותים,יכולים להחזיק לאורך כל חיי המטופל

שתלים במרפאת ד"ר טנצר ברעננה

ד"ר שמואל טנצר בעל ניסיון רב ועשיר בהשתלות מזה 20 שנה.
ד"ר טנצר מבצע השתלות מונחות מחשב בדיוק מכסימלי ובשילוב טכנולוגיות דיגיטליות מתקדמות בשיטת SIMPLANT ,שיטה אשר פותחה במיוחד למגוון מקרים,משתל בודד ועד ללסת שלמה מחוסרת שיניים.ב-SIMPLANT ניתן לאבחן ולתכנן את כל השלבים הכירורגים והשיקומיים טרום ביצוע ההשתלה.
ד"ר טנצר מבצע השתלות פשוטות ומורכבות כאחד עם מגוון אפשרויות רב של שיקום על גבי שתלים:תותבות נשלפות,תותבות מוברגות,כתרים וגשרים טוטליים.

לפרטים,מידע וייעוץ נא להתקשר לטל:
09-740-8733